Сайт Витвицького ліцею
                                                                                      

Меню сайту
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
  Історія школи
          Школа у Витвиці була відкрита в кінці 1870 року. Містилась вона у сільській хаті, яка незабаром згоріла. Пізніше відкрили школу в орендованій сільській хаті.  Та  оскільки вчитель виїхав із села, школа була три роки закрита.
          У 1904 році громада орендувала хату для школи. Учителем тоді був Вікорський  з міста Болехова. Школа була чотирирічна. 3-4 – ті класи вчилися до обіду, 1-2 класи – після обіду. Навчальний рік тривав з жовтня – листопада до березня-квітня. Парт не було. Підручників було дуже мало. Навчання проводилось українською мовою.
          В село  прийшов новий   вчитель  Ковалик Е:  це  була  розумна
 людина, добрий організатор. Всі свої сили віддавав для розвитку освіти у селі. Організовував товариства «Просвіта», драматичний, співочий гуртки. 
         В 1911 році було побудовано будинок, в якому були урядова кімната, читальня, гардероб, школа. Будівництво керував священик Микола Дерлиця.
         При читальні він заснував товариство «Відродження». Сюди сходились і молодь і дорослі. Також в цей період засновано в селі товариство «Соколи».
         Польською владою в 1923 році за державні кошти із допомогою селян у Витвиці було побудовано школу, приміщення якої збереглося і до нині. Її посвячували у 1928 році. Велику просвітницьку роботу в селі вів о. Ліщинський: керував хором, заснував церковне братство молоді « Українська молодь – Христові».
       Навчання в школі велося більше польською, ніж рідною мовою. Директором школи, на той час, був поляк Лясик.
   У 1948-50 –их роках школа із семилітки стала середньою. Перший випуск Витвицька середня школа мала у 1950-51-му н. р. Директором був Бекеш
Данило Федорович.
        До школи ходили вчитися діти з навколишніх сіл – Росточок, Кальни, Церківки, Слободи-Болехівської. Вчилися у дві зміни: в першу зміну – молодші класи, у другу – старші. Електрики ще не було, вчилися при гасових лампах.
Витвицька школа була однією з кращих шкіл району. Багато випускників школи стали відомими людьми у різних сферах життя. Нашу школу називали     «кузнею педагогічних кадрів».
Значного розвитку досягла освіта Витвиці і при керівництві таких директорів: Бекеш Д.Ф., Білуник І. Ф., Лаврович П.М., Дрінь Б.М., Васильків В.В., Грищук Л.І., Чех В.І., Кіцул Я.В., Красівський С.В., Сайко І.І..
        Довгоочікуваною подією стало відкриття нового приміщення школи, яке відбулося 16 січня 2008 року.       

        

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту